Smecta - Smektyn dwuoktanościenny
w jaki sposób działa?

Unikalny sposób działania Smecty®

Smecta® nie hamuje naturalnego ruchu jelit, tzw. pasażu jelitowego, w związku z tym nie opóźnia wydalania drobnoustrojów z przewodu pokarmowego, które są przyczyną biegunki. Smecta® nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego cechuje się brakiem działań ogólnoustrojowych i przez co może być stosowana u dzieci.

Dzięki specjalnej, warstwowej budowie Smecta® wykazuje zdolność absorbcji (wiązania) toksyn, wirusów i bakterii, a dzięki temu iż nie hamuje pasażu jelitowego dochodzi do ich szybkiego usuwania z organizmu. Dodatkowo Smecta® ma działanie mukoprotekcyjne: powleka i chroni warstwę śluzową przewodu pokarmowego. Dzięki temu stanowi mechaniczną barierę.

Stosowanie leku Smecta®:

  • skraca czas trwania biegunki
  • zmniejsza liczbę stolców
  • chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Ze względu na właściwości adsorpcyjne, Smecta® może mieć niekorzystny wpływ na szybkość i (lub) stopień wchłaniania innych leków. Nie zaleca się podawania żadnych innych leków w połączeniu z lekiem Smecta®. Inne leki można podawać 2 godziny przed podaniem lub 2 godziny po podaniu leku Smecta®.

Kiedy nie stosować leku Smecta®

Leku nie należy stosować u pacjentów z:

  • nietolerancją fruktozy,
  • zespołem złego wchłaniania glukozy i (lub) galaktozy,
  • niedoborem sacharazy-izomaltazy (rzadkie choroby dziedziczne).

Możliwe działania niepożądane.

Jak każdy lek, Smecta® może powodować działania niepożądane.
Bardzo rzadko obserwowano przypadki wystąpienia lub nasilenia zaparcia. W takich sytuacjach leczenie można było kontynuować po zmniejszeniu dawki leku.

Jeśli w czasie stosowania tego leku wystąpią objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika.

Jeśli kiedykolwiek dokonałeś zakupu leku Smecta dla kogo był on przeznaczony?

Loading ... Loading ...

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: SMECTA (DIOSMECTITE) POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: PROSZEK DO SPORZĄDZANIA ZAWIESINY DOUSTNEJ, DAWKA SUBSTANCJI CZYNNEJ: 1 SASZETKA ZAWIERA 3G DIOSMEKTYTU WSKAZANIA DO STOSOWANIA: LECZENIE OSTREJ I PRZEWLEKŁEJ BIEGUNKI U DOROSŁYCH ORAZ OSTREJ BIEGUNKI U DZIECI. PRZECIWWSKAZANIA: PACJENCI Z RZADKIMI, DZIEDZICZNYMI ZABURZENIAMI ZWIĄZANYMI Z NIETOLERANCJĄ FRUKTOZY, ZESPOŁEM ZŁEGO WCHŁANIANIA GLUKOZY I (LUB) GALAKTOZY, LUB Z NIEDOBOREM SACHARAZY-IZOMALTAZY NIE POWINNI PRZYJMOWAĆ TEGO PRODUKTU LECZNICZEGO.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IPSEN PHARMA, 65 Quai Georges Gorse, 92 100 Boulogne Billancourt, Francja.

PRZED UŻYCIEM ZAPOZNAJ SIĘ Z ULOTKĄ, KTÓRA ZAWIERA WSKAZANIA, PRZECIWWSKAZANIA, DANE DOTYCZĄCE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH I DAWKOWANIE ORAZ INFORMACJE DOTYCZĄCE STOSOWANIA PRODUKTU LECZNICZEGO, BĄDŹ SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ, GDYŻ KAŻDY LEK NIEWŁAŚCIWIE STOSOWANY ZAGRAŻA TWOJEMU ŻYCIU LUB ZDROWIU.