Biegunka u dzieci,
jak sobie z nią radzić?

Biegunka jest jednym z częstych zaburzeń u dzieci. Jej ciężka postać może stanowić nawet zagrożenie dla życia niemowląt, które, w odróżnieniu od starszych dzieci, są bardziej podatne na ryzyko utraty płynów.

Chorobie często towarzyszą wymioty, czasem bardzo intensywne, może również wystąpić gorączka. Dlatego każde niemowlę karmione sztucznie, u którego pojawiają się wodniste stolce trzy lub więcej razy dziennie, powinno być zbadane przez lekarza, który oceni jego stan i dobierze optymalny sposób leczenia (niemowlęta karmione wyłącznie piersią mogą oddawać kilka stolców na dobę).

Mleko matki jest lepsze od sztucznego pokarmu, także w trakcie biegunki. Nie należy zatem odstawiać od piersi niemowląt w sytuacji wystąpienia u nich biegunki.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika.

Jeśli kiedykolwiek dokonałeś zakupu leku Smecta dla kogo był on przeznaczony?

Loading ... Loading ...

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: SMECTA (DIOSMECTITE) POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: PROSZEK DO SPORZĄDZANIA ZAWIESINY DOUSTNEJ, DAWKA SUBSTANCJI CZYNNEJ: 1 SASZETKA ZAWIERA 3G DIOSMEKTYTU WSKAZANIA DO STOSOWANIA: LECZENIE OSTREJ I PRZEWLEKŁEJ BIEGUNKI U DOROSŁYCH ORAZ OSTREJ BIEGUNKI U DZIECI. PRZECIWWSKAZANIA: PACJENCI Z RZADKIMI, DZIEDZICZNYMI ZABURZENIAMI ZWIĄZANYMI Z NIETOLERANCJĄ FRUKTOZY, ZESPOŁEM ZŁEGO WCHŁANIANIA GLUKOZY I (LUB) GALAKTOZY, LUB Z NIEDOBOREM SACHARAZY-IZOMALTAZY NIE POWINNI PRZYJMOWAĆ TEGO PRODUKTU LECZNICZEGO.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: IPSEN PHARMA, 65 Quai Georges Gorse, 92 100 Boulogne Billancourt, Francja.

PRZED UŻYCIEM ZAPOZNAJ SIĘ Z ULOTKĄ, KTÓRA ZAWIERA WSKAZANIA, PRZECIWWSKAZANIA, DANE DOTYCZĄCE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH I DAWKOWANIE ORAZ INFORMACJE DOTYCZĄCE STOSOWANIA PRODUKTU LECZNICZEGO, BĄDŹ SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ, GDYŻ KAŻDY LEK NIEWŁAŚCIWIE STOSOWANY ZAGRAŻA TWOJEMU ŻYCIU LUB ZDROWIU.